Skip to content Skip to footer

Nabson (USA)

Vývoj napájecích konektorů
pro letecký průmysl

Pozadí

Největší produkční aktivitou společnosti Nabson je výroba sestav pozemních napájecích kabelů a konektorů pro komerční a obranný letecký průmysl.

Na začátku roku 2019 společnost Nabson zakoupila 3D tiskárnu FDM se dvěma hlavami, aby urychlila výzkum a vývoj nových produktů a vývoj jedné ze svých produktových řad. Na základě úspěchu tiskárny FDM se společnost Nabson na konci roku 2019 snažila rozšířit své možnosti 3D tisku o tiskárnu SLS, která by dokázala vyrábět malé díly a prototypy s vyšší přesností.

Po provedení rozsáhlého průzkumu trhu vybrali Lisa PRO, aby vyvážili náklady a možnosti.

Problémy

Aby se zvýšila bezpečnost v konkrétní produktové řadě, byl Nabson požádán, aby nainstaloval řadu tepelných spínačů, které vypnou napájení letadla, pokud se konektor přehřeje.
Museli vyřešit dva problémy:

  1. Množství volného prostoru v pryžovém přelisovaném konektoru je značně omezeno
  2. Tepelné spínače musely být obaleny epoxidem, aby byly chráněny před tlakem vyvíjeným na spínače během procesu vstřikování pryže.

Inženýři byli pověřeni, aby ve spolupráci s montážním týmem vyvinuli návlek, který by po naplnění epoxidem chránil tepelný spínač během procesu vstřikování a umožňoval dostatečný přenos tepla do samotného spínače.

Řešení

Vzhledem k velikosti dílu se rozhodli použít Lisa PRO a vyrábět díl interně, protože náklady na outsourcing byly odhadnuty na téměř dvojnásobek. Vedle toho získali možnost průběžně upravit design, což nakonec udělali dokonce dvakrát.

Lisa PRO poskytla požadovanou přesnost, protože rozměr nejtenčí stěny v rozích bylo 0,6 mm. Tým získal možnost vytisknout tři až čtyři návrhy přes noc, naplnit je epoxidem a ještě tentýž den otestovat výsledky.
Kvůli vysoké poptávce pracovala tiskárna Lisa PRO téměř 7 dní v týdnu po dobu několika měsíců, bez incidentů. Vyrobeno bylo více než 1500 návleků.

Nahoru